Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, kliknij tu.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli, jednak powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, banki, przychodnie. Dzięki nim bezproblemowo odnajdziemy prawidłowy budynek. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, ponieważ bardzo często można je także spotkać wewnątrz. To wielki zespół oznaczeń, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w ogromnych budynkach – w budynkach samorządów przy wejściu widnieją tabliczki z nazwami wydziałów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy na przykład sekretarza czy wydział księgowy. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o groźnych substancjach

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie przepisy. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wskazują strefy tylko dla personelu, informują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują też specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (np. PCV), często świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]