Dla dzieci i dla Pań -– kolczyki kwiatki

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w kolczyki kwiatki.

Od stuleci jednym z głównych motywów używanych przez złotników są kwiaty i ogólnie flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Pośród najistotniejszych wymienić należy ewidentnie ogromne zróżnicowanie tego typu wzorów sprawiające, że biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o interesującym designie, którym często wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta bowiem wspaniale pasuje zarówno do stylizacji casualowych, jak i gustownych, wyjściowych kreacji. Jak jednak dopasować kolczyki kwiatuszki, by dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane albo wzbogacone drogimi kamieniami

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym uzupełnieniem każdego stroju – w wielu przypadkach stają się nawet najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak się jednakże stało, należy je dobrze dobrać do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych lub tych ubieranych na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich są naturalnie kolczyki kwiatki ubogacone drogimi kamieniami lub kryształkami Swarovskiego. Przy mniej formalnych, casualowych stylizacjach ładnie zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin na ogół zakłada się na sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki tworzone z przedtem rzadko wykorzystywanych przez jubilerów materiałów, jak na przykład tworzywa sztuczne, drewno czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe motywy roślinne

Pozostając nadal w kręgu kolczyków kwiatuszków, wypada wspomnieć o tym, że kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który podbił serca złotników. Dużą popularnością cieszą się również wzory inspirowane kształtem liści oraz pnączy. Nieco mniej popularne – aczkolwiek możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem pełnych roślinnych sylwetek lub owoców.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]