Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli szukasz topazu mistycznego, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Ważna okazuje się także mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.