Ekologiczne domy drewniane – zalety

Tutaj zamówisz domy z drewna Kraków.

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]