Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie

Jeśli chcesz kupić sklejki szalunkowe, odwiedź tę stronę.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednak zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]