Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Szukasz szczegółowych informacji o wynajmie szalunków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też troska o kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie danej firmy piszą wcześniejsi kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]