Zalety nowoczesnych pokryć dachowych i gdzie je kupić?

Zakładane przez dekady popularne dachówki ceramiczne i betonowe powoli ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym z blachy. Wiele atutów tych ostatnich przyczyniło się do tego, że są one najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla finalnego odbiorcy, ale też dla deweloperów.

Szybka instalacja i możliwość dopasowania do dowolnej konstrukcji dachu – pokrycia dachowe z blachy

Blachodachówki zdobywają rynek pokryć dachowych z paru powodów. Przede wszystkim są zdecydowanie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co przekłada się na mniejsze obciążenie konstrukcji dachu, a przy tym także ułatwia transport i wyładunek tych modułów. Budowa profilu pokryć dachowych z blachy sprawia, iż ich instalacja jest nie tylko nieskomplikowana, ale i szybsza w porównaniu do układania dachówek ceramicznych, które są nieduże, przez co ich perfekcyjne ułożenie zajmuje przeważnie dużo więcej godzin. Inną ważkim atutem pokryć dachowych z blachy jest swoboda dopasowania ich do praktycznie dowolnej, również dość wymyślnej, konstrukcji dachu, ponieważ blachodachówkę można bez problemu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych pięknie się prezentuje zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i doskonale komponuje się ze starymi budynkami, zwłaszcza, iż bardzo przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Blachodachówki wyróżnia także większa szczelność. Oprócz tego łatwo je wyczyścić. generalnie wystarczy do tego dość miękka szczoteczka i przemycie wodą, a w przypadku mocnych zabrudzeń np. środek do czyszczenia pokryć powlekanych.

Regamet – polski producent blachodachówki

By kupić nowoczesne blachodachówki dobrej klasy nie trzeba szukać daleko. Na polskim rynku od 30 lat działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się szeroki asortyment blachodachówek, paneli dachowych i blach trapezowych. Wyroby te można kupić w stacjonarnych sklepach producenta, zlokalizowanych na terenie czterech województw Polski południowo-wschodniej: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Dumą REGAMET są panele oraz blachodachówki z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), charakteryzujące się zwiększoną odpornością na powstawanie porysowań, korozję, a także uszkodzenia mechaniczne. Firma Regamet troszczy się kompleksową obsługę klienta, wobec tego oprócz swoich produktów oferuje dodatkowo akcesoria dachowe (np. folie dachowe czy systemy rynnowe) oraz dachówki ceramiczne i betonowe innych renomowanych producentów.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08