Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Multiswitch kaskadowy kupisz na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja będzie odpowiednia, świadczy sporo parametrów. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz zapewniać wysoką czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo ważna okazuje się opcja łatwego jej skalowania. Wykonanie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych robót – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, dzięki którym skalowanie sieci będzie łatwe i nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami oraz złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, gdy kolejny abonent zamówił usługę – musimy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju posiadają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych obiektach należy rzecz jasna zastosować urządzenia o większej liczbie gniazd. Niezwykle ważna okazuje się również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w największym stopniu rzutuje bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]