Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Więcej w temacie atrakcji w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu czy atrakcje narciarskie.

Przydatne rozmówki i wykaz ambasad – ważne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Informacje zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego