Składanie książek

Więcej o składzie książek na www.pracowniaregister.pl.

Przed laty odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, jednak nadal wymaga dużej dokładności, znajomości najróżniejszych zasad i ogromnych zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Programy do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele programów umożliwiających profesjonalny skład książek lub pozostałych publikacji. Szczególnym uznaniem cieszy się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta większość specjalistów z branży. Nieco rzadziej używany okazuje się zaś QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest również bezpłatna opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst jak najbardziej przejrzystym – nieodpowiednio sformatowany materiał szybko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie przeczyta go do końca. Istotne są również względy wizualne – książka musi odpowiednio się prezentować. Niezwykle ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst współgra z pozostałymi elementami strony – obrazami lub dekoracjami.

Kogo interesuje skład książek

Po podobne usługi zwykle sięgają wydawcy gazet lub innych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże oficyny i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się także z uwagi na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak szukać wykonawców?

Dobrym wyjściem będzie zlecenie tego agencji marketingowej – tego typu przedsiębiorstwa korzystają ze sprawdzonych programów, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że końcowy efekt spełni nasze potrzeby.

Lokalizacja:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]