Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Pełna oferta kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci kochają pomagać w gotowaniu – podawać i wybierać składniki czy przystrajać wypieki. Chciałabyś podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją pomysłowość i co najważniejsze – zdobywają przydatne umiejętności. A jednocześnie kapitalnie się bawią. Dobieranie i mieszanie składników, łączenie ciekawych smaków oraz nauka nieskomplikowanych przepisów – to wszystko sprawia, iż maluchy z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą także partycypować rodzice, w związku z tym jest to wspaniała sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić smaczny makaron na słodko bądź słono, czy też podjąć próbę upieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami pizzy. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje również wyśmienitą deser – mus z mascarpone oraz lodami. Lekcja poprzez zabawę to świetna metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciom moc satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w ozdabianiu deseru czy przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz wspaniałe nastawienie do maluchów.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]