Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego narzędzia do digital paintingu korzystają współcześni twórcy

Jest wiele programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, akwarelami lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samemu, lecz żeby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne techniki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]