Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Wycieczka w Alpy - ta niebywała oferta Cię usatysfakcjonuje.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego powierzchnia rozciąga się parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego globu, to przykładowo Liskamm – 4527 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka atrakcyjnych propozycji kierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi głównie aspekt szkoleniowy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest szkolenie z podstaw bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Największym atutem tych wypraw jest to, że organizowane są w małych, zwykle 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]