Co warto wiedzieć o skiturach?

Pod tym linkiem odnajdziesz aktualną ofertę skitur.

Gros osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Skitury – jazda terenowa na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego wypoczynku w góralskim domku i okazjonalnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie dość trudnych, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdżają pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]