Artykuły foliowe – z czego się je wytwarza?

Potrzebujesz worków na pojemniki euro? Skieruj się na ten adres.

Folia polietylenowa to materiał, bez którego współczesne życie byłoby kompletnie inne. Produkuje się z niej nie tylko worki stosowane w gospodarstwie domowym, ale również artykuły foliowe stosowane między innymi w branży spożywczej.

Worki foliowe do pojemników E2 – wytrzymałe na niskie temperatury

Polietylen, czyli polimer etenu, używany jest chętnie w przemyśle. Najpowszechniejsza jego forma to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o znacznej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polimer etenu małej gęstości (LDPE). HDPE wyróżnia się wyższą odpornością mechaniczną oraz topi się w wyższej temperaturze, jest jednak mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się między innymi solidne worki na odpady. Z kolei LDPE jest przezroczysty, bezzapachowy oraz bardziej miękki, a przez to niezmiernie elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją sprężystość. Przydaje się to w przemyśle spożywczym, szczególnie tam, gdzie składuje i dostarcza się zamrożone produkty, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki na mięso E2, które dostosowane są do pojemników o wielu pojemnościach. Co ważne, takie worki powinny mieć atesty dopuszczające je do styczności z artykułami spożywczymi.

Transparentna folia pakunkowa, pojemniki i pozostałe artykuły foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się też wiele innych artykułów dla rozmaitych branż przemysłu. To np. przezroczysta folia pakunkowa, wszelkiego typu pojemniki, rury, a nawet wytrzymałe żyłki i żagle. Jest to również materiał, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – opracował antystatyczne, transparentne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w pięciu kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w postaci wygodnej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]