Duży wybór wisiorków srebrnych

Tutaj zaopatrzysz się w wisiorki.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle znosi również styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką albo włożyć do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.