Główne atrybuty piłek do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Kup piłki Hummel.

Nie ma wielu sportów, które można praktykować bez wymogu użycia dodatkowych akcesoriów. Także w wielu dyscyplinach indywidualnych, jak te ze sfery gimnastyki i lekkoatletyki, należy wyposażyć się w szarfę lub kulę. Jednak najpopularniejszym na całym świecie sprzętem sportowym, spotykanym w setkach sportów (nie tylko zespołowych), są piłki. W niniejszym wpisie przybliżamy charakterystykę trzech piłek sportowych wykorzystywanych w grach kochanych przez Polaków.

Piłki do piłki nożnej, ręcznej oraz siatkówki – najistotniejsze cechy

1. Piłka do piłki nożnej to zapewne sprzęt, który znaleźć można w pokoju każdego nastolatka, a w ostatnim czasie i niejednej dziewczyny, gdyż o sukcesie w piłce nożnej coraz częściej marzą także panie. Obwód piłki do “nogi” musi mieścić się w granicy 68-70 centymetrów, a jej waga to zazwyczaj 410-450 gramów. Niegdyś takie piłki produkowano z prawdziwej skóry, współcześnie wykorzystywana do tego jest najczęściej eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno zwano “biedronką” ze względu na charakterystyczne czarne łatki, które musiały być czytelne w dwukolorowych telewizorach. Dzisiaj piłki do „nogi” produkowane są w niezliczonych wzorach i kolorach, a wszystkie prestiżowe imprezy futbolowe ma swój unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest trochę mniejsza niż ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód ma od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej aczkolwiek zdecydowanie lżejsza – jej ciężar to jedynie 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się pęcherz z lateksu, a pomiędzy nim a skórzaną osłoną (także na ogół uszytą ze skóry syntetycznej) znajduje się warstwa bawełny bądź nylonu. Piłki do siatkówki wytwarza się w wariancie beach (do siatkówki plażowej) oraz indoor (do siatkówki halowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z przedstawionych tu piłek, lecz co kluczowe jej rozmiary oraz wagą są dostosowywane zależnie od tego, przez kogo piłka ma być używana. Inny obwód mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla mężczyzn, inne dla kobiet, a sprzęt o najmniejszych wymiarach produkowany jest dla trenujących dzieci. Toteż ciężar piłek dla szczypiornistów waha się od 260 do nawet 475 gramów, a ich obwód – 46 aż do 60 cm. Dętka tych piłek powinna być szczególnie mocna, wobec tego zazwyczaj wykonywana jest z lateksu. Zewnętrzna warstwa z kolei musi zapewniać odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport tylko dla przyjemności, czy też jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami, warto kupować akcesoria najlepszej jakości. Przyniesie to nie tylko większy komfort w trakcie samej rozgrywki – dobra piłka na pewno wytrzyma również znacznie dłużej.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]