Jak chronić powierzchnie drewniane? O olejach, ługu i bejcy do drewna

Jeśli chcesz kupić wosk do mebli, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Środki do konserwacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy zabezpieczyć nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często stosowany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Warto jednakże pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć preparatami na bazie wosków i olejów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]