Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jeśli szukasz spodni do jazdy konnej, zobacz tu.

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, sporych wyrzeczeń i godzin pracy, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]