Jakie rękawice na motor wybrać?

Zakup rękawic stanowi z reguły najniższy wydatek na zakupowej liście motocyklisty, jednakże ich właściwy dobór jest bardzo istotny. Liczni specjaliści twierdzą, że są one wręcz kluczową – oczywiście zaraz po kasku – składową motocyklowego wyposażenia. W czasie upadku ludzie mimowolnie podpierają się dłońmi, więc to one przyjmują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem ochraniać dłonie, ale też muszą umożliwić im maksymalny zakres ruchu w czasie jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwym tematem. O czym należy pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać model, który będzie właściwy do panujących aktualnie warunków?

Typy rękawic motocyklowych – cross, sportowe, turystyczne

Poszukując rękawic na motor, wskazane jest pomyśleć w pierwszej kolejności o tym, w jakich warunkach będziemy je wykorzystywać. Rozróżnia się parę odmian rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są głównie do potrzeb kierowców lubiących szybką jazdę. Jeżeli jednakże wolimy spokojniejszy styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie są uszyte w ten sposób, by zapewnić maksymalny komfort podczas długodystansowych tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni zaś zdecydować się na rękawice crossowe, które przeznaczone są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się korzystać ich do jazdy po asfalcie. Dodatkowo całkiem osobny rodzaj rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią ciepło oraz ochronę dłoni w trudnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – kupuj te, w których użyto trwałe materiały

Wybierając rękawice na motor trzeba zawsze mieć na uwadze to, z jakich materiałów są one zrobione. Rekomendujemy te uszyte ze skóry – przede wszystkim bydlęcej, koziej bądź kangurzej, a również te wzmocnione kevlarem i pozostałymi materiałami o zwiększonej wytrzymałości. Warto także zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi na przykład wkładki, które umożliwią komfortową jazdę także zimą.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]