Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Sklep lampy solne. Więcej na https://tinyurl.com/yquhwznf.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka artykułu

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia oraz dobrego humoru.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]