Oryginalna biżuteria z turkusem

Potrzebujesz biżuterii z turkusem? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Turkus to jeden z najdroższych minerałów dostępnych na świecie. Nic więc dziwnego, że chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które idealnie łączą się z eleganckimi strojami. Na barwę tego kamienia w największym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – na przykład kamienie pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory estetyczne. W opinii części osób jest wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo się zatroszczyć. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, gdyż środki myjące potrafią zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]