Pierścionki z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Paragwaju, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Broszki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.