Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Skieruj się na ten adres.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzona przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to nader stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od tego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, określana jako “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężowie pragnęli zaprezentować swoje pełne zaufanie do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, jednak surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia można zauważyć w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże potencjał dowolnego zestawiania przeróżnych metali oraz kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów stosuje się szafir, topaz czy rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, że mężczyzna winien zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: ilości karatów, wzoru, materiału czy wykorzystanego kamienia, toteż każdy znajdzie piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, dlatego jego cena nie ma dużego znaczenia. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]