Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Dowiedz się więcej o nowoczesnych blachodachówkach.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę silne.

Blacha dachowa – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Aby jednak cieszyć się tymi atutami, blachy na dach powinno się nabywać w wypróbowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08