Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Jeśli chcesz zamówić orynnowanie dachu, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – które zamontować?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych surowców – m. in z metalu czy też PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto więc skonsultować z fachowcem.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08