Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Jeśli chcesz kupić świeczniki solne, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/ynnrsjy8.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach oraz odcieniach oraz sprawdzają się kapitalnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – pochodzenie oraz charakterystyka

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól cechuje się różanym zabarwieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, czyli posiada indywidualny charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne stanowią piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, idealną do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Warto jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]