Zbierasz numizmaty? Przechowuj je w kapslach na monety

Chcesz nabyć kapsle do monet? Wejdź na goldbroker.pl.

Numizmatycy mają świadomość, iż wartość kolekcjonowanych przez nich eksponatów może zwiększyć się wyłącznie wtedy, jeśli zachowają się one w jak najlepszym stanie. Jak więc przechowywać zarówno bardzo cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Polecamy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle na monety – ochraniają przed zniszczeniem

Hobbyści czują przyjemność nie tylko z samego zakupu monet, ale dodatkowo z ich katalogowania, oglądania bądź dawania do obejrzenia innym pasjonatom numizmatów. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, zwłaszcza egzemplarza w stanie idealnym wykonanego z miękkiego kruszcu (np. złota), może skutkować jej zarysowaniem. Z tej przyczyny zaleca się chować cenniejsze numizmaty w kapslach do monet, które sprzedawane są w kilkunastu wielkościach odpowiadającym średnicom popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z tworzywa sztucznego o wysokim stopniu transparentności, i choć łatwo się je zamyka oraz otwiera, są one szczelne i dobrze zabezpieczają monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa rodzaje kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, które posiadają wkład z pianki wyprofilowany do ułożenia na nim numizmatu o określonej średnicy. Nadzwyczaj ważny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, bo to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i zredukuje niebezpieczeństwo zadrapania jej rantów, awersu i rewersu.

Wygodne przeglądanie eksponatów w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są znakomitym sposobem zabezpieczenia numizmatów, ale jak komfortowo oglądać eksponaty, kiedy są w nich trzymane? Najlepszym wyjściem jest nabycie pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsle już posiadamy. W takim pudełku ustawiamy kwadratowe kapsle w rządku w specjalnych przegródkach. Da się w nich również zamykać numizmaty w holderach – tych pomieści się tu o wiele więcej aniżeli akrylowych kapsli. Pudełka oraz kapsle na monety od najlepszych producentów zdołają skutecznie zabezpieczać kolekcję nawet przez piętnaście lat!

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]