Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Więcej informacji o Dolomity trekking znajdziesz tu.

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Oczywiście są one zachwycające, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu z czasem chcą poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wycieczek po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, gdy można podziwiać zdumiewające widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną liczbą turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, nadzwyczaj strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również niemało łatwych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących miłośników trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach, które są zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany i grupę Tre Cime.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]