Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Himalaje wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy sprawia także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]