Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Szukasz pełnej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, znikające już lodowce, jak również niesamowite widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]