Wyprawy górskie – czego wymaga się od uczestników i jak je zorganizować?

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wypraw, skieruj się na http://bit.ly/2VUkXh7.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]