Euro – co warto wiedzieć o tej walucie?

Na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty znajdziesz więcej informacji o kurs euro.

Euro to dość młoda waluta, bowiem w formie monet i banknotów pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona dzisiaj podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie spełnia warunków, umożliwiających przyłączenie się do strefy euro, co nie świadczy o tym, że jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt czy też dokonując zakupów za granicą.

Pożytek z wprowadzenia waluty euro w państwach przynależących do UE

Powszechne użycie euro w krajach będących członkami UE w znacznym stopniu uprościło życie większości mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza wszak mniejsze trudności z obliczeniem prawdopodobnego zysku bądź kosztu podczas planowania m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co wcześniej ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa również wolność poruszania się rezydentów krajów członkowskich, którzy właściwie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pieniędzy w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Obecnie potrzebna im jedynie ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

Wymiana pln na euro w kantorze internetowym – natychmiastowa i korzystna transakcja

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 roku, póki co nie spełnia wszystkich wytycznych dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego UE na co dzień prowadzimy interesy i kupujemy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji także szybko wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online z uwagi na niższe spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, bo można ją zlecić o każdej porze dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach stacjonarnych i bankach – na podstawie uśrednionego kursu z minionego dnia.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]