Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Nie możesz znaleźć internetowego kantoru? Odwiedź https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższym banku albo w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Drugim i niezmiernie znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez nabywcę terminie.

Cenisz sobie komfort w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób lubiących wygodę oraz ogromną autonomię w dysponowaniu pieniędzmi. Korzystają z nich też osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej i osoby pracujące lub uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.