Usługa mass collect – co to jest?

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym firmom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie dość proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek nieraz przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów obsługujących około 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi część banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto rozważyć jego wdrożenie w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca obsługuje około 100 faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]