Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Chcesz dowiedzieć się, komu zlecić catering świąteczny w Krakowie? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź lastrada.pl.

Ostatni tydzień roku to czas, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, jednak obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć kadra firmy przygotowuje je sama, przynosząc osobiście przyrządzone smakołyki, lecz w ogromnych przedsiębiorstwach ten schemat działania się nie sprawdza. Żeby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych w małym gronie, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce typowe świąteczne przysmaki. To głównie ryby, np. chrupiący filet z łososia lub karpia oraz staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki warzywnej czy ryby po grecku. Wypada też zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Planowanie Wigilii w firmie należy rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś określić termin spotkania i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne oszacowanie potencjalnej liczby uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić trafną liczbę porcji. Rekomendujemy omówić z pracownikami menu i wespół zamówić te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest też to, by dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, bądź są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb i mięsa. Dla takich osób należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]