Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. By nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, na ogół przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Szkopuł jednak w tym, że po kilku miesiącach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż codzienne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne, popsute meble czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, stołów lub regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]