Opieka nad grobami

Więcej informacji o opiece nad grobami Kraków na www.pong-malopolska.pl.

Oblicze nagrobków zmarłych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Nie zawsze jednak znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, jeśli groby położone są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności zaczynają się zaś, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że groby są skazane na to, by pozostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje zainteresowanie

Na podobną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć również ludzi na emeryturze, którzy na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują również inne usługi, czyli zakładanie ławek albo pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty lub korekty napisów.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Stawki, jakie musimy zapłacić specjalistom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą zwłaszcza od zakresu pomocy – gdy wybieramy jedynie pojedyncze sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Gdy natomiast chcielibyśmy, by firma sprzątała nagrobek co trzydzieści dni, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu czterystu złotych co dwanaście miesięcy. Należy też zaznaczyć, iż stawki zależne są również od wielkości nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie czyszczenie familijnych grobowców.

Lokalizacja:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]