Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta lokalu na komunię w Krakowie, wejdź na https://bit.ly/3tioI3Q.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to zwykle pierwsza istotnie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj jak tylko zostanie wyznaczony dzień wydarzenia

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy podejmą krewnych we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali. Poczęstunek dla gości w domu jest przeważnie opcją wówczas, gdy planujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich latach w głośne eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy prawie setka gości, w związku z tym zazwyczaj organizowane są w restauracjach lub domach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować pojemną salę, polecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może okazać się także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego polecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może komunijna sesja zdjęciowa pod gołym niebem?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Zwyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża grupa, radzimy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów albo quada.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]