Stwórz niezapomniany klimat w ogrodzie – rzeźba ogrodowa

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach ogólnodostępnych, ale też na prywatnych posesjach. W której technice się je tworzy? Kto zazwyczaj kupuje rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Rzeźby ogrodowe – nietuzinkowy sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularnym sposobem na aranżację przestrzeni miejskiej i prywatnych ogrodów. Współcześnie wielkim popytem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest dostosowany do preferencji klienta, jego zamiłowań, jak również wielkości ogrodu. Na znacznych przestrzeniach bardzo dobrze komponują się większe, monumentalne projekty, które chwytają za serce swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się natomiast umieszczanie niewielkich rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy pomnikami o ascetycznej formie albo wprost na odwrót – zdecydować się na barokowe zdobienia. Dobór odpowiedniej rzeźby powinien być podyktowany charakterem ogrodu i tym, jaki rezultat pragniemy ostatecznie uzyskać. Dużym popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są świetną formą dekoracji przestrzeni.

Przed gmachem urzędu i galerią sztuki – gdzie postawić nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty różnego rodzaju. Świetnie prezentuje się na skwerach, miejskich ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem terenu przy urzędzie, muzeum, uniwersytecie, hotelu bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy zamierzają wytworzyć we własnym ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub postawić na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni nowoczesny charakter przestrzeni. Popularne stają się także okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić oszałamiające dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.