Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Skorzystaj z usług profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy też nadmienić o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się tylko cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]