Wybór dobrej agencji SEO – Google podpowiada czym się kierować

Uzyskaj więcej informacji o tym, jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Jeśli prowadzisz swoje przedsiębiorstwo i tworzysz dla niego stronę www, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, co zrobić, żeby była ona widoczna pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż współcześnie obecność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, gdyż to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz zetknie się z twoją ofertą. Jak więc zatrudnić solidną firmę SEO? Polecamy skorzystać z wskazówek profesjonalistów.

Google radzi, jak zatrudnić dobrą firmę SEO

Nie można zaprzeczyć, że cały sektor usług SEO, innymi słowy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, powstała i cały czas rozkwita zasadniczo tylko za sprawą wyszukiwarce Google. Pomimo obecności innych alternatyw, jak między innymi DuckDuckGo, Yahoo czy też Baidu, w dalszym ciągu liczą się pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto pragnie zaistnieć w internecie, musi zapracować na swoją pozycję w top 3 w Google. W przypadku sektorów, w których występuje silna konkurencja, najczęściej jest to skomplikowane bez konsultacji ze specami z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których pojęcie SEO jest czymś nowym, i opublikowało krótki film o tym, jak rozpoznać rzetelną agencję SEO.

Kluczowe cechy solidnej firmy SEO

Pracownik Google z przeszło 10-letnim stażem punkt po punkcie wyjaśnia, jak poznać dobrą agencję SEO, wymieniając wśród podstawowych cech między innymi:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od gruntownego audytu strony,
  • zdolność estymacji budżetu oraz czasu koniecznego do wykonania zakładanych wdrożenia,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego i prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • stała kontrola kondycji strony oraz cykliczną analizę jej statystyk,
  • udzielenie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • dbałość o całościową widoczność strony www, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe.

Przedstawicielka Google zaznacza także, że dobra agencja SEO nigdy nie obieca spektakularnych rezultatów z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony www jest procedurą długofalowym, niejednokrotnie dającą dostrzegalne rezultaty zazwyczaj po paru miesiącach pracy.