Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą lokalu na chrzciny w Krakowie? Nie zwlekaj! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą dużą familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, z tej przyczyny troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, w szczególności jeżeli na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich oraz przyjaciół. Tutaj otrzymasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojego uczestnictwa

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, nierzadko nawet w dniu połogu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, zatem są wyprawiane przeważnie parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to spokojne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią termin sakramentu radzimy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest niezbędne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina zazwyczaj stawia na zabawki, tymczasem rodzicom bardziej pomogą użyteczne prezenty, jak np. kołderka dla dziecka, ubranka bądź fotelik do auta.

Lokal na chrzciny czy obiad w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny malucha, zatem nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni bywali gośćmi odświętnego poczęstunku. Teraz normą jest już obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje lokali, w których można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią pięknie udekorowane wnętrza, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu i która zapewni fachową obsługę uczestników. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na lato, zalecamy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą wybiegać się pośród zieleni, a fotograf lub rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest dodatkowo taki dobór sali na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu bądź wynajętego noclegu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]