Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Kliknij tu, aby zdobyć więcej informacji, jak pozbyć się problemu z wirusem WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie malware z WordPressa?

Ze strony internetowej rozsyłany jest spam? Logowanie jest uniemożliwione? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? To jedynie kilka z możliwych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach konieczne jest bezzwłoczna reakcja, żeby zidentyfikować źródło infekcji i przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa przeważnie przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie dalszych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Usunięcie wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że taki przypadek nie przydarzy się za kilka miesięcy, stąd kluczowe jest regularne aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]