Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego? Kliknij tu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej stosują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilny sprzęt do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi nowotwór bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]