Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Sprawdź więcej szczegółów o korekcji wzroku Kraków na https://voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i częstokroć niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności, a także szeregu rzadszych chorób. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent prędko wraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać właściwą technikę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej dysponują najnowszym ekwipunkiem diagnostycznym, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem niezbędnym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, jak np. pozbyciem się kaszaków oraz ciała obcego z gałki ocznej.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]