Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Terapia małżeńska UK - to jest możliwe!

Każde małżeństwo może popaść w przeróżne problemy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć problemy oraz scementować związek. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, żeby efektywnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez większych problemów można spotkać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Również na emigracji można powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339