Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Więcej na temat korekty stożka rogówki na voigtklinikaoka.pl.

Keratoconus, zwany inaczej stożkiem rogówki, to dolegliwość, która w dużym stopniu utrudnia życie – pogarsza jakość widzenia i może wywoływać inne choroby oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne potrafią jednak poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już w okolicy 30. roku życia

Rogówka to transparentna część oka, która mocno koncentruje promienie świetlne. Znajduje się przed tęczówką i posiada dużo receptorów bólu, lecz jest słabo ukrwiona. W okolicy trzeciego dziesięciolecia życia może ulec odkształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w centralnej części. Jest to następstwem osłabienia tkanki, która – jak się przypuszcza – robi się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki wywołuje niezborność oraz miopię, przez co chory widzi zdecydowanie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie słoneczne. Pacjenci uskarżają się także na pieczenie oczu, w niektórych przypadkach występuje też widzenie podwójne. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, np. zapaleniem spojówek spowodowanym przez alergię. Szczęśliwie współcześnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie dolegliwość jest korygowana z użyciem soczewek kontaktowych lub szkieł korekcyjnych, później jednakże potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – metody cross linking oraz wszczepienia pierścieni śródrogówkowych

Korekcja stożka rogówki może być przeprowadzana za pośrednictwem przeróżnych procedur medycznych. Obecnie najefektywniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Współczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. metodę Topoguided. Doskonałe rezultaty zapewniają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei pozwala na niwelowanie miopii albo astygmatyzmu za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą również po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie usuwa wadę wzroku.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]