Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/, aby otrzymać informacje o terapii 2RT.

AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która manifestuje się poprzez pogorszenie ostrości wzroku oraz wypaczenie obrazu. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej schorzenia. AMD dotyka głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało jeszcze do końca zrozumiane. Zakłada się jednakże, że powodem AMD może być niezdrowy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe czy uzależnienie od tytoniu, otyłość. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz różne choroby współistniejące, np. nadciśnienie czy cukrzyca. Współczesna medycyna wytworzyła na szczęście techniki, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki oka jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Zabieg ten jest nieinwazyjny, co sprawia, że może być przeprowadzany u różnych grup chorych narażonych na wadę albo potencjalną utratę zdolności widzenia. Metoda laserowa mobilizuje komórki do regeneracji i hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera nanosekundowego trwa jedynie kilka minut, a zanim okulista przystąpi do zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]