Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Potrzebujesz aparatu do ultradźwięków? Skieruj się na tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]